Yeni Kimliklerde Nüfus Cüzdanı Seri No Nerede Yazıyor?

Yeni Kimliklerde Nüfus Cüzdanı Seri No Nerede Yazıyor? Yeni Kimlik Kartlarında Nüfus Cüzdanı Seri No var mı dır.Kimlik kartı seri no öğrenme, kimlik kartı nüfus cüzdanı seri no bilgisi, Nüfus cüzdanı seri no yerine  TC Kimlik Kartı Seri No olarak hangi bilgiler yazılacak?

Yeni kimliklerde seri no nerede, yeni kimlikte cüzdan no nerde yazar, yeni kimlik seri no nerede, yeni kimlikte seri no nerde yazar, nüfus cüzdanı seri no bilgileri öğrenme, yeni kimlikte cilt no nerde yazar, yeni kimlik seri no nasıl bulunur, yeni kimliklerde cüzdan no nerede

Eski Nüfus Cüzdanı Seri No Yerine & Yeni Kimliklerde Seri No

Yeni Kimlik Kartı Seri No:

 

 

Nüfus Cüzdanı Seri No yerine Kimlik Kartı Seri No kullanılacak. Eski TC Kimlik Kartlarında nüfus cüzdanı seri no vardı. Ancak yeni T.C. Kimlik kartında Nüfus Cüzdanı seri no yok. Bazı internet uygulamalarında giriş için T.C. Nüfus cüzdanı seri no istenmekte bu durumda eski seri no geçerli olur mu?

Eski kimliklerde yer alan “medeni hal, kan grubu, din, bağlı bulunduğu il-ilçe, doğum yeri, veriliş nedeni, aile sıra no” gibi gibi bilgiler bunlarda yer almıyor. Bunlarda ön kısımdaki bilgiler bölümünde sadece TC no, cinsiyet, ad-soyad, son geçerlilik tarihi, doğum tarihi, seri numarası, uyruk ve imza yer alıyor.

YENİ KİMLİKLERDE AİLE SIRA NO-CİLT NO -BİREY NO e-DEVLET ÜZERİNDEN

Nüfus Kaydındaki Aile Sıra No: Cilt No ve Birey Sıra No öğrenmek için e-Devletin aşağıdaki linkini kullanabilirsiniz

Ancak yeni kimlik kartlarında bulunmayan bu bilgileri e-Devlet Nüfus Kayıt Örneği Sorgulama Sayfasından öğrenebilirsiniz.

AİLE SIRA NO e-DEVELET SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

e-Devletten öğrenebileceğiniz bilgiler.

Eski Nüfus Cüzdanı Seri No:

Konya ‘da yaşayan Aytül Hanım telefon hattı almak istediğini bunun için bir telefon şirketine müracaat ettiğini bildirdi. Müracaat için yaşadığı ilçedeki telefon şubesine gidince yeni T.C. kimlik kartının fotokopisi çekildi ancak Nüfus Cüzdanı seri no olmadığı için bu bilginin de girilmesi gerektiği söylendi. O an işlemlerinin yapılamayacağını düşünüp sıkıntıya giren Aytül hanım yeni kimlik kartının üzerinde yer alan seri no bilgisinin geçerli olduğunu, eski nüfus cüzdanı seri no geçerli olmadığını öğrendi.

Yeni kimlik kartlarının ebatları eski nüfus cüzdanına göre küçük olması nedeniyle kimlik kartı üzerine bazı bilgiler yazılmayıp, çipte yer almaktadır.

Çipte bulunan bilgiler “önceki soyadı, doğum yeri, medeni hali, dini, kan grubu, kayıtlı olduğu yer (ili, ilçesi, cilt, hane, sıra no), veriliş nedeni, veriliş tarihi” şeklinde sıralanabilir.

Ayrıca eski nüfus cüzdanlarını olmayıp yeni kimlik kartlarında yer alan bilgiler de bulunmaktadır. Bu bilgiler “geçerlilik tarihi, uyruğu, cinsiyeti, biyometrik veri, ıslak imza”

 

(Visited 167.280 times, 26 visits today)