Nüfus Müdürlüğüne Kimlik Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler 2018

Nüfus Müdürlüğüne Kimlik Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler 2018. Yeni Kimlik kartları artık İçişleri bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından il ve ilçe nüfus müdürlüklerince dağıtılmaya başlandı. Nüfustan yeni kimlik kartı çıkartmak için hangi belgeler gerekli?. İşte Nüfus kimlik kartı başvuru için gerekli belgeler ve başvuru şartları.

Başvuruda İstenen Belgeler Nelerdir?
İlk defa kimlik kartı başvurusu; nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça düzenlenmiş talep belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge ve bir adet son altı ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf ile yapılır
On beş yaşını tamamlamış olanların şahsen başvurması gerekmektedir.
Nüfus cüzdanı ibraz edilmemesi ve yerleşim yeri adresi bulunmaması halinde, yaptırılacak soruşturma sonucuna göre başvuru alınma işlemleri yapılır.
Biyometrik verisi alınmayacak çocukların kimlik kartları; ana, baba ya da vasileri, bunların bulunmaması hâlinde büyük ana, büyük baba veya ergin kardeşleri ya da çocukları yanlarında bulunduranlar veya vekâletname ibraz eden kişiler tarafından teslim alınır. Evlilik birliğinin mahkeme kararı ile son bulması hâlinde çocukların kimlik kartı veli, vasi veya Kanunun 17 nci maddesinde bildirimle yükümlü kılınan kişilere teslim edilir.
Yeni TC Kimlik Kartını Nasıl Alırım?

Nüfus Müdürlüğü randevu.nvi.gov.tr Yeni Randevu Sitesi . Nfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü yeni dönem için yeni randevu sistemini hizmete soktu. Emniyet Genel müdürlüğünce verilen ehliyet ve pasaport işlemleri 2 Nisan 2018 tarihi itibariyle Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerince verilmektedir.

Nüfus Müdürlüğü randevu.nvi.gov.tr Randevu Sistemi ile kimlik kartı – Sürücü belgesi – Pasaport çıkartma, değiştirme, yenileme, kayıp işlemleri  il/ilçe nüfus müdürlüklerince yapılmaktadır.

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ EHLİYET KİMLİK PASAPORT RANDEVU

02.04.2018’den itibaren Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (TCKK), Pasaport ve Sürücü Belgesi başvuru bedellerinin başvurudan önce vergi dairesine ait ilgili birimlere
veya
https://randevu.nvi.gov.tr/#/nvi/odeme
adresinde belirtilen ödeme noktalarına yatırılması gerekmektedir. Ödemeye dair belge (makbuz veya dekont) gerektiğinde gösterilmek üzere muhafaza edilmelidir

(Visited 1.386 times, 1 visits today)