Nüfus Müdürlüğü Yeni Kimlik Kartı Ücreti 2018

Nüfus Müdürlüğü Yeni Kimlik Kartı Ücreti 2018. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü İlçe Nüfus Müdürlüklerince verilmekte olan Yeni TC Kimlik Kartı Ücreti Ne kadar?

Kayıp Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartının yenisini çıkartmak kaç para. Yeni doğan bebeğin kimlik kartını çıkartmak kaç para

Kimlik Kartının Bedeli Ne Kadardır?

2018 yılı kimlik kartı bedeli; kanunî bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 18,5 TL, değiştirme nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 18,5 TL ve kayıp nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 37 TL’dir.
Başvuru Nedeni Ücret (TL)
Kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı 18,50 TL
Değiştirme nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı 18,50 TL
Kayıp nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı 37,00 TL

Yeni doğan bebeğin bir ay içinde nüfusa kaydı yaptırılırsa kimlik kartı ücretsiz olarak çıkartılır.

İlk defa kimlik kartı başvurusu; nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça düzenlenmiş talep belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge ve bir adet son altı ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf ile yapılır
On beş yaşını tamamlamış olanların şahsen başvurması gerekmektedir.
Biyometrik verisi alınmayacak çocukların kimlik kartları; ana, baba ya da vasileri, bunların bulunmaması hâlinde büyük ana, büyük baba veya ergin kardeşleri ya da çocukları yanlarında bulunduranlar veya vekâletname ibraz eden kişiler tarafından teslim alınır. Evlilik birliğinin mahkeme kararı ile son bulması hâlinde çocukların kimlik kartı veli, vasi veya Kanunun 17 nci maddesinde bildirimle yükümlü kılınan kişilere teslim edilir.
(Visited 1.017 times, 1 visits today)